G4Media.ro

BREAKING Municipiul Drobeta Turnu Severin intră în carantină începând de luni /…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

31 comentarii

  1. Daca nu ar interna pe pile poate ar fi si locuri libere , zic si eu.

    • Si pilele trebuie sa se interneze undeva…
      In curand, iti vor trebui cel putin 3 pile sa te poti interna (cu 2 nici nu te mai baga in seama), plus o gramada de noroc sa elibereze pila precedenta un pat.

    • Șefule, waxere, tu garantat ți-ai găsi locul acolo. SAU LA SOCOLA???

    • Ia vezi cum zici ca poate nu zici tu

    • Capitala se mișcă greu.

    • Judetul Mehedinti a din alt film. Asta vara am avut nevoie de serivcii ambulatorii pentru copil, fiind in concediu pe Clisura. Am incercat la spitalul din MUNICIPIUL Orsova. La ora 13 era INCHIS, in zi lucratoare. Plecasera toti, nu erau nici urgentele, doar portarul. Am fost nevoiti sa mergem la Severin. Spitalul de acolo (sectia de copii) avea de garda personal pe partea ORL din doua in doua zile, in celelalte zile era disponibil personal pe oftalmologie. Am picat, evident, in ziua gresita. S-a improvizat ca sa poata fi tratat copilul (scos un os de peste din gat). Ca sa va dati seama cam ce servicii sunt oferite in judetele mai sarace.
      Daca rata de incidenta e aproape de 10, pai fiti siguri ca TOTUL e ultra ocupat, serviciile in colaps si bolnavii trimisi acasa.

  2. deci si vaccinati si nevaccinati cu aceleasi restrictii
    hahahahaha
    apoi se mira ca nu se vaccineaza lumea

    • Ia mai citește o dată ce a zis primarul și vezi dacă e valabil ce ai zis tu aici.

    • „Cei vaccinați au voie să se plimbe, doar cu certificatul de vaccinare, indiferent de oră. Rata de vaccinare e mică, sub 30%”, a mai spus Marius Screciu..

  3. Propagandă. DOAR CEI SĂRACICU DUHUL POT PUNE BOTUL LA AȘA CEVA!

    • Fericiti cei saraci cu duhul ca a lor este imparatia cerurilor!

    • Mare noroc că nu ești tu fraier.

    • … alooo … vasilîi
      … poi vez’ ca si putin al tau s-a vaccinat bre …
      … şâ s-o ascuns in Siberia de frica de covid ..
      … e sarac cu duhu’ al tau putin , zâci ??
      … vai si-amar de tine …
      … nu mai scrie dupa dictare bre …
      … rade lumea …
      … zau asa …

  4. Restul sa mearga sa ii „trateze” Haos Werner Iohannis care in Iunie anunta mandru si triumfator ca „Romnaia a OPRIT pandemia” sau sa ii trateze zombiliticul care de 2 ori in vara asta, in Iulie si August la Botosani si la Constanta, cand era in campanie electorala petru sefia PNL, ne-a ASIGURAT ca „Romania e pregatita pentru Valul 4 si mai mult, Romania e pregatita sa DEPASEASCA pandemia”!
    Hai ca va „salveaza” zombiliticii, sa ii mai votati si data viitoare!!

  5. Frumos oras, cel putin in poza pare interesant.

  6. Selecteaza dupa bunul plac, nu mai respecta nici conduita medicala de prioritizare a bolnavilor!

    • Decat sa faci vaccinul ala naspa mai bine ajungi sa crapi in curtea spitalului ca nu mai sunt locuri.
      Succes sosoci!

    • Sosocii nu ar trebue sa aiba prioritate. Indiferent ca au lipsa de oxigen. E o simpla raceala. Sa astepte acasa sa se faca bine.
      Sa lase loc celorlalti bolnavi.

  7. Măsura inutilă, vaccinați se plimba cu certificat, nevaccinatii cu declarație. Ma întreb cum gestionează traficul de tranzit de pe drumul european?

  8. Ieri tipa Dan Vilceanu ca USR vrea sa bage lockdown sa omoare economia. Na ca baga PSD acolo unde chiar nu se mai poate. Asta ce inseamna? Ca PNL e singurul partid inconstient? Pardon, PNL si AUR.

  9. Se intreaba cum gestioneaza traficul…. Parca ar traii in Germania…. Asa se intreabă…

  10. Drobeta e o comuna asfaltata unde mișuna traficanți,bișnițari și cocalari de toate calibrele

    • Păcat că nu cunoașteți decât aspectele de suprafață. Severinul a fost locuit din antichitate, are peste 2000 de ani de locuire permanentă, a fost vechi castru roman peste așezare dacică – doar atunci a fost comună, oraș cu cetate de apărare în Evul Mediu, oraș cu mulți universitari în toată lumea, deși, actualmente, industria e moartă, mulți localnici plecați, iar centru a fost cumparat de mulți veniți din alte părți, de etnie… Încă mai are o intelectualitate de vârf și, sper, perspective frumoase. E unul dintre cele mai curate orașe din țară. Iar Drobeta e numele vechiul castru roman.

    • Prin granița de la porțile de fier își trec șmecherii țigările de contrabandă.

  11. De 2500 de ani Dumnezeu a spus (prin Moise) dacă este cineva infectat de o anumită boală să fie scos afară din tabără și tratat (adică să fie spitale în afara orașelor și acolo bolnavii să fie tratați și Nu ÎN ORAȘE) dar cine să-l bage în seamă pe Dumnezeu , acum omul este dumnezeu și fac pe dumnezeii (frecții la picior de lemn) adică o rezolvăm cu măști,vaccinuri și cu spitale în interiorul orașelor ca să moară cât mai mulți…

  12. Din fericire, Dr. Tr. Severin este un orășel frumos, civilizat, fără șobolani, cum este în alte orașe mari. Am avut și avem primari gospodari. Au făcut ceva și pentru acest oraș. Sunt multe parcuri, unde poți sa respiri aer curat datorita spațiului verde existent. Eu va sfătuiesc sa aveți grija de orașul vostru. Al nostru este frumos și curat.

  13. Vaccinati-va și terminati cu văicărelile .Așa e cu vaccinurile ,mai au și efecte adverse…

  14. Muriți, băi pe capete,sau omorati-va părinții și bunicii care merg doar la biserică.Mergeti la morgă să vedeți! De fapt, ăia 70/100 vreți să scăpați de părinții și bunicii voștri cărora trebuie să le duceți grija. Distrati-va,că nu mai aveți timp!!!

  15. Sunt aleși să fie internați cei ce au nevoie de aer, dar de ieșit mai iese cineva? Aceste restricții încalcă drepturile și libertățile individului! Credeți că așa stopați pandemia? Nu! Atunci când majoritatea indivizilor dintr-o localitate au căpătat o imunitate evidentă contra virusului atunci el va deveni o simplă gripă. De ce v-ați permis să ne limitați drepturile? Că mor oameni? Păi mor cei ce comorbidităti și cei cu un sistem imunitar scăzut care pot muri și dintr-o simplă gtipă! Deci doar aceștia trebuie să nu ia virusul și ar trebui singuri să se izoleze. În rest ceilalți trebuie să lupte cu acest Covid 19. Un copil când se naște nu prea are un sistem imunitar. Dar organismul încet încet, prin activitățile celui mic care intră în contact cu diverși viruși când se joacă în țărână sau cu alții se întărește. Astfel fiecare am căpătat un sistem imunitar capabil să lupte în general fără probleme până pe la 70 de ani. Dacă copilul ar fi izolat de mic nu și-ar putea dezvolta sistemul imunitar. Deci atenție, prin izolare nu faceți altceva decât ca după restricții să apară cu adevărat victime dintre persoanele sănătoase, dar cu un sistem imunitar inadaptat și împotriva acestui virus! Deci măsurile acestea cu restricții domnule primar sunt doar o încălcare a libertăților cetățenești și nimic altceva!