
Bolojan: Voi propune organizarea de alegeri pentru primăria Bucureștiului la finalul lui noiembrie sau începutul lui decembrie / PSD vrea ca fiecare partid să aibă candidat propriu, nu văd nicio problemă să respectăm acest lucru
Premierul Ilie Bolojan a anunțat vineri că va propune săptămâna viitoare ca alegerile pentru Primăria Bucureștiului să fie organizate fie în ultima duminică din luna noiembrie, fie în prima duminică din luna decembrie.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
“Voi susțin săptămâna viitoare organizarea acestor alegeri sau în ultima duminică din noiembrie, sau în prima duminică din decembrie. PSD a ridicat în coaliție condiția ca fiecare partid să aibă candidat propriu. Nu văd nicio problemă să respectăm acest lucru important este să avem alegeri în București”, a spus Bolojan, invitat la Radio România Actualități.
“Calendarul ne permite”, a precizat premierul, care este și liderul PNL.
“Cred că alegerile trebuie făcute cât mai repede posibil pentru a fi în spiritul legii. Este în interesul bucureștenilor”, a mai spus el.
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank© 2025 G4Media.ro - Toate drepturile rezervate
Acest site foloseşte cookie-uri.
Website găzduit de Presslabs.
4 comentarii