
Aviz favorabil în comisii pentru Daniel David, propus la ministerul Educației: Nu este doar un program de austeritate, este efectiv primul program de guvernare între austeritate și criză
Daniel David, actual ministru al Educației și Cercetării a primit aviz favorabil cu majoritatea voturilor, în comisiile de învățământ reunite ale celor două camere ale Parlamentului, scrie Agerpres. “Nu este doar un program de austeritate, este efectiv primul program de guvernare între austeritate și criză”, a afirmat Daniel David la audieri. El va continua mandatul în Guvernul Ilie Bolojan care urmează să primească votul de încredere în Parlament, luni după-amiază.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
- Cabinetul Bolojan se va prezenta azi în Parlament cu programul de guvernare. Vezi aici propunerile din Educație din programul de guvernare
Daniel David, actual ministru al Educației și Cercetării, a primit votul favorabil, în comisiile de învățământ reunite ale celor două camere ale Parlamentului, cu majoritate de voturi. El a fost audiat luni, 23 iunie, și a răspuns întrebărilor membrilor celor două comisii.
“Nu este doar un program de austeritate, este efectiv primul program de guvernare între austeritate și criză”, a afirmat Daniel David la audieri, potrivit Agerpres.
El a spus că acest program are două componente: politic-educațională și politic-fiscală.
Citește articolul integral pe Edupedu.ro
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen BankPentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.