Ovidiu Ganţ: Am fost victima unei agresiuni verbale fără precedent din partea unui deputat AUR. Cer parchetului să se autosesizeze
Deputatul minorităţii germane, Ovidiu Ganţ, a declarat, miercuri, că Ciprian Titi Stoica, deputat AUR, l-a numit „nazist”, context în care a solicitat Parchetului General să se autosesizeze pentru această faptă. „În baza articolului Regulamentului care prevede că pot sesiza plenului probleme în desfăşurarea mandatului, doresc să informez plenul asupra următoarelor: astăzi am fost victima unei […]