Home » Articole » Teodosie îl laudă pe Putin: Domnul Putin nu este atât de negru pe cum îl prezintă toată lumea. Este cel mai mare ctitor la Sfântul Munte şi la Ierusalim/ Şi Putin şi Medvedev sunt ctitori şi noi îi judecăm ca pe nişte răufăcători

Teodosie îl laudă pe Putin: Domnul Putin nu este atât de negru pe cum îl prezintă toată lumea. Este cel mai mare ctitor la Sfântul Munte şi la Ierusalim/ Şi Putin şi Medvedev sunt ctitori şi noi îi judecăm ca pe nişte răufăcători

Teodosie îl laudă pe Putin: Domnul Putin nu este atât de negru pe cum îl prezintă toată lumea. Este cel mai mare ctitor la Sfântul Munte şi la Ierusalim/ Şi Putin şi Medvedev sunt ctitori şi noi îi judecăm ca pe nişte răufăcători
sursa foto: Facebook/ Arhiepiscopia Tomisului
Ascultă articolul

Arhiepiscopul Tomisului, ÎPS Teodosie, a afirmat că preşedintele Rusiei, Vladimir Putin, nu este “atât de negru pe cum îl prezintă toată lumea”, precizând că este cel mai mare ctitor la Sfântul Munte şi la Ierusalim. ÎPS Teodosie a menţionat că atât Putin, cât şi Medvedev sunt ctitori şi ”noi îi judecăm ca pe nişte răufăcători”, transmite News.ro.

- articolul continuă mai jos -

“Şi de ce să n-o spun, domnul Putin, care este atât de vehiculat în zilele acestea şi e văzut atât de negru, nu e negru cum îl prezintă toată lumea. Am spus-o şi o spun, fără frică şi fără nicio ezitare: este cel mai mare ctitor la Sfântul Munte şi la Ierusalim”, a declarat Arhiepiscopul Tomisului, la o emisiune la Radio Dobrogea.

IPS Teodosie a adăugat: ”Şi în ţara sa, şi Putin şi Medvedev sunt ctitori şi am fost pe urmele lor în excursie şi m-am minunat câte jertfe au facut şi noi îi judecăm ca pe nişte răufăcatori”.

sursa foto: Facebook/ Arhiepiscopia Tomisului

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole