Premierul Ciucă anunță alocarea a 200 de milioane de lei pentru creșterea capacității de operare a Portului Constanța
Premierul Nicolae Ciucă a anunţat, joi, că în şedinţa de Guvern se vor aloca 200 de milioane de lei pentru a operaţionaliza ceea ce ani buni de zile a fost blocat, prin vagoanele care au zăcut pe liniile de infrastructură feroviară din Portul Constanţa. Premierul Nicolae Ciucă a afirmat în şedinţă că discutat despre măsurile […]