Arad: Anchetă DSP după ce un cioban a ajuns la spital cu viermi ieşind din corp şi a decedat
Direcţia de Sănătate Publică (DSP) Arad a început o anchetă după ce un pacient, un cioban, a ajuns în Urgenţe la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă (SCJU) Arad cu viermi ieşind din corp, iar ulterior a decedat. Directorul DSP Arad, Geanina Potolia, a declarat luni, pentru Agerpres, că ancheta a fost începută pentru a se […]