Burduja: Primesc azi, de la senatorii izolaţionişti, o moţiune simplă;e semn că facem treabă bună iar asta deranjează
26 mart.
Moţiunea simplă primită de la senatorii izolaţionişti este un semn că facem treabă bună, iar asta deranjează, a transmis miercuri, ministrul Energiei, Sebastian Burduja, după ce liderul grupului senatorilor AUR, Petrişor Peiu, a depus, în plen, o moţiune simplă împotriva sa, transmite Agerpres. „Pentru că am atras peste 14 miliarde de euro fonduri europene pentru […]