Kelemen Hunor: Eu de mâine aș crește vârsta de pensionare la 65 de ani pentru fiecare magistrat; nu există un stat în stat
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat, luni, că ar decide creşterea vârstei de pensionare la 65 de ani, pentru fiecare magistrat, pentru că „nu poate exista un stat în stat, nu există oameni mai speciali”, transmite Agerpres. Potrivit liderului UDMR, este necesară „o reformă în toate sistemele”, între acestea fiind şi domeniul justiţiei. „În justiţie, […]