G4Media.ro

Asociația Școlilor Particulare solicită Guvernului acordarea costului standard per elev și unităților…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

13 comentarii

  1. Ia auzi cei ce incasau 10k euro pe an per elev vor ajutor de stat? Si de ce as plati eu ca si contribuabil asemenea lacomii, ajutoare trebuie date celor din economia reala cu multi angajati nu capuselor care pana acu se hraneau din banii celor bogati

    • Economia trebuie ajutata, dar atentie , acum se napustesc o gramada de firme care vor credite si alte ajutoare nejustificata.
      Guvernul trebuie sa aiba grija mare unde aloca banii !!! Criza pandemica nu are voie sa devina o subventie pentru firme , care oricum erau deja in faliment, sau erau prost gestionate.Guvernul trebuie sa faca evalueze foarte atent in aceasta privinta.In urmatoarele zile vor veni multi Lobby-ist in spatiul public, pentru a cere tot felul de facilitati si subventii.

  2. Să plătească hoții care își dau copiii acolo ca să nu mai dea Capacitatea și bac-ul. Vedeți că o proastă de la USR susține asta.

  3. pe jos nu mai cobor pentru ca ma dor picioarele.

  4. Q cheia (floare ) sageata luminitza mobila

    apartamentul unde a fost baiatul cu parinti ?

  5. sus pe diagonala ?

    asta e sah : )

  6. interpretabil … ar fi si star trek enterprise

    dar nu cred …

  7. pare o cheie de la masina

  8. aaaaaaaaaaaaaaaa

    aaaaaaaaaaaaaaa

    aaaaaaaaaaaaaaa

    aaaaaaaaaaaaaaa

  9. tot ce pot face e sa astept 15 minute in fata blocului , nu merg in alta parte , alte glume.

    atat.

  10. Mai usor cu solicitarile,
    Marea majoritate a business-urilor sunt afectate.
    Statul trebuie sa vina cu niste masuri compensatorii.
    Dar decizia se ia dupa o analiza atenta a prioritatilor.
    Cererea din articol mi se pare de-a dreptul nesimtita. Compensarea veniturilor plus scutirea de la impozit. Adica supraprofit.
    O scutire de impozite la nivelul salariatilor ar fi de bun simt.

    P.S. Daca veti inchide scolile private credeti ca va fi o tragedie? Se vor deschide altele atat timp cat nu dispar clientii.