Prefecturile vor trece din subordinea Ministerului de Interne în cea a Ministerului Dezvoltării, anunță Ludovic Orban
30 oct. •
4
Premierul desemnat, Ludovic Orban, a anunțat, miercuri, că, în organizarea noului Guvern, prefecturile vor trece din subordinea Ministerului de Interne în cea a Ministerului Dezvoltării. Ludovic Orban a fost prezent la audierea în comisiile parlamentare a ministrului propus al Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației, Ion Ștefan. Deputatul PSD Olguța Vasilescu l-a întrebat pe acesta dacă […]