Legea privind starea de alertă a intrat în vigoare. Românii pot fi amendați din nou pentru nerespectarea restricțiilor
De astăzi, românii vor putea fi din nou amendați pentru încălcarea regulilor impuse în starea de alertă. Legea 55 a intrat luni în vigoare, iar premierul Ludovic Orban se întâlnește cu miniștrii, de la ora 8:00, în ședință de Guvern. Odată cu instituirea stării de alertă, purtarea măștii în spațiile publice închise devine obligatorie iar […]