100 de români infectați cu Covid-19 în orașul german Magdeburg
24 iun.
100 de români sunt infectați cu Covid-19 în orașul german Magdeburg (situat între Berlin și Hanovra), potrivit datelor transmise de Ministerul Afacerilor Externe. Autoritățile locale au instituit carantina pentru 19 imobile în care locuiesc 523 de persoane, respectarea acesteia fiind supravegheată de către echipaje de poliție. A fost stabilit un sistem de aprovizionare cu alimente […]