Focar de Coronavirus la clubul de fotbal Petrolul Ploiești: cinci jucători infectați
Cinci jucători ai clubului de fotbal Petrolului Ploiești (Liga II) au fost depistați pozitiv la testele pentru noul coronavirus, transmite Ziarul Incomod. Toți au fost internați la Spitalul Municipal Câmpina. În total, la echipa ploieșteană au fost testate 45 de persoane. Bogdan Nica, șeful DSP Prahova, confirmă existența cazurilor și spune că ancheta este demarată […]