Vasile Dîncu, despre o guvernare PNL-PSD: „Dacă vor face un efort şi peneliştii, se poate guverna”
Preşedintele Consiliului Naţional al PSD, Vasile Dîncu a declarat, joi, la Parlament, înainte de întâlnirea PNL-PSD, pentru negocierea unei majorităţi parlamentare, că PSD-ul ar trebui să dea premierul şi a menţionat că se poate guverna în această formulă, dacă şi „peneliştii fac un efort”. Întâlnirea celor două partide are loc la ora 16:00, la Salonul […]