Cinci judecători eliberați din funcție de președintele Iohannis în urma pensionării
Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, vineri, decretele de eliberare din funcţie a mai multor magistraţi, între care se numără doi judecători de la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, informează Agerpres. Toți cei cinci magistraţi au fost eliberaţi din funcţie ca urmare a pensionării. Potrivit Administraţiei Prezidenţiale, şeful statului i-a eliberat din funcţie pe: Veronica […]