Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Un incendiu a izbucnit sâmbătă seara la groapa de gunoi din municipiul Arad, în zona CET, transmite ISU.
„Incendiul se manifesta pe aproximativ 2000 de metri părați și se dezvoltă cu viteza din cauza vântului puternic”, se precizează în informarea ISU Arad.
La fața locului intervin 3 echipaje de stingere din Detașamentul Arad cu trei autospeciale, un ofițer si 10 subofițeri, cu sprijinul unui număr de 10 angajați ai operatorului economic și utilaje.
A fost emisă și avertizare RO-ALERT pentru localitățile de pe direcția de propagare a fumului.
/https%3A%2F%2Fwww.g4media.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F07%2FArad-Incendiu-2-1024x768.jpeg)
sursa ISU Arad
Sursa Foto: ISU Arad
Ăștia nu mai au pic de rușine: pe față dau foc la deșeurile aduse de dincolo.
Și noi stăm ca suinele în loc să le îndreptăm cocoașa cu răngile!
Sa nu se mai intample, da?
Bode va ieşi să mintă că „România e o ţară sigură”.