Home » Articole » Angajații spitalului din Sfântu Gheorghe au câștigat procesul pentru voucherele de vacanță / CJ Covasna ar trebui să plătească 1,2 milioane de lei, bani pe care nu îi are

Angajații spitalului din Sfântu Gheorghe au câștigat procesul pentru voucherele de vacanță / CJ Covasna ar trebui să plătească 1,2 milioane de lei, bani pe care nu îi are

Angajații spitalului din Sfântu Gheorghe au câștigat procesul pentru voucherele de vacanță / CJ Covasna ar trebui să plătească 1,2 milioane de lei, bani pe care nu îi are
sursa foto: Inquam Photos/ Costin Dinca
Ascultă articolul

Angajaţii Spitalului Judeţean de Urgență din Sfântu Gheorghe au câştigat procesul pentru voucherele de vacanţă pe anul 2020, anunță Agenția de presă Rador.

Cu toate că sentinţa este definitivă, nu vor putea intra deocamdată în posesia lor, deoarece Consiliul Judeţean nu are bani pentru acoperirea acestora în valoare de 1,2 milioane de lei.

- articolul continuă mai jos -

Preşedintele Consiliului Judeţean Covasna, Tamas Sandor, a declarat în cadrul unei conferinţe de presă, că a solicitat Guvernului să aloce suma necesară la rectificarea bugetară.

Oficialul CJ Covasna a mai argumentat că sindicatul din spital a câştigat procesul împotriva spitalului pentru voucherele de vacanţă care nu au fost date în 2020 deoarece în acel an atât instituţia administrativă a judeţului, cât şi spitalul au trebuit să îşi reorganizeze de mai multe bugetul, în contextul cheltuielilor apărute din cauza pandemiei.

CItește și:

Președintele Consiliului Județean Covasna: Avem probleme financiare majore, vistieria e goală

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole