Home » Articole » Ana Bogdan pierde în sferturile turneului Transylvania Open / Gabriela Ruse e singura româncă din semifinale

Ana Bogdan pierde în sferturile turneului Transylvania Open / Gabriela Ruse e singura româncă din semifinale

Ana Bogdan pierde în sferturile turneului Transylvania Open / Gabriela Ruse e singura româncă din semifinale
Photo by Sarah Stier / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP
Ascultă articolul

Ana Bogdan, locul 73 WTA şi cap de serie numărul 5, a fost eliminată, vineri, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 Transylvania Open, de la Cluj-Napoca, anunță News.ro.

Bogdan a fost învinsă de Rebeka Masarova (Spania, 67 WTA şi favorită 4), scor 3-6, 7-6 (4), 6-3, în două ore şi 38 de minute.

Masarova o va întâlni în semifinale pe Gabriela Ruse (foto), locul 188 WTA.

- articolul continuă mai jos -

În cealaltă semifinală se vor înfrunta sportivele din Germania Eva Lys, locul 133 WTA, şi Tamara Korpatsch, locul 105 WTA.

Semifinalistele şi-au asigurat un premiu de 11.275 de dolari şi 110 puncte. Câştigătoarea turneului va obţine 34.228 de dolari şi 280 de puncte, iar finalista învinsă va primi 20.226 de dolari şi 180 de puncte.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole