Home » Articole » Ambasadoarea SUA în Rusia, convocată pe motiv de ”tentative de amestec” în afacerile interne, cu o săptămână înaintea alegerilor prezidenţiale ruse

Ambasadoarea SUA în Rusia, convocată pe motiv de ”tentative de amestec” în afacerile interne, cu o săptămână înaintea alegerilor prezidenţiale ruse

Ambasadoarea SUA în Rusia,  convocată pe motiv de ”tentative de amestec” în afacerile interne, cu o săptămână înaintea alegerilor prezidenţiale ruse
Sursa Foto: Facebook/ US Embassy Moscow
Ascultă articolul

Moscova a convocat-o joi pe ambasadoarea Satelor Unite în Rusia, Lynne Tracy, în semn de protest faţă de ”tentative de amestec” ale unor organizaţii nonguvernamentale (ONG) americane în afacerile interne ruse, cu o săptămână înaintea alegerilor prezidenţiale ruse, relatează AFP, transmite News.ro.

În cursul acestei convocări, ”s-a subliniat faptul că tentaive de amestec în afacerile interne ale Rusiei (…) vor fi reprimate în mod hotărât”, anunţă într-un comunicat Ministerul rus de Externe.

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole