Mediafax
Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
259.562 de voturi au fost exprimate de români în Diaspora până la ora 21.00 (ora României), potrivit datelor de la Autoritatea Electorală Permanentă.
Cele mai multe voturi s-au înregistrat în Italia (peste 48.000), Republica Moldova (37.000), Spania (33.000), Germania (30.000), Marea Britanie (29.000) și Franța (11.000).
În statele occidentale, votul continuă până la ora locală 21.00.
Foto: InquamPhotos / Alexandru Busca
lipseste un 0
Am votat USR
Nu cred sondajul lui pieleanu. Pielenul e omul psd si a aruncat tezultatele astea ca sa fure la noapte.
Oricum e bine ca psd nu mai are majoritate.
Sper ca pmp, aur si proromanica sa nu aiba 5% dupa numararea voturilor din exteriorul tarii.
Rusine basarabenilor care au votat cu pmp si aur, care sunt niste cai troieni.
Oricum e mai bine decat acum 4 ani. Sper USR si pnl sa ignore pesedeul si udemereul si sa faca treaba, ca stau cu sula pesedeului in coaste.
In rest, multor romani ar trebui sa le fie rusine
Ciolacule maine te trezesti la realitate pnl+usr peste 50%