VIDEO Surpriză de proporții în Cupa Germaniei: Bayen Munchen a fost eliminată…

sursa foto: Facebook/ Bayern Munchen

VIDEO Surpriză de proporții în Cupa Germaniei: Bayen Munchen a fost eliminată de o echipă aflată pe locul 15 în liga a 3-a/ Bavarezii au condus cu 1-0 și au pierdut după un gol marcat în al șaselea minut de prelungire

Formaţia Bayern Munchen a fost eliminată, miercuri, în 16-imile Cupei Germaniei, de echipa FC Saarbrücken, locul 15 în divizia a treia germană. FC Saarbrucken s-a impus cu scorul de 2-1, golul victoriei fiind marcat în minutele de prelungire, transmite News.ro.

Eroul lui Saarbrücken a fost Marcel Gaus, care a marcat în minutul 90+6. Înaintea sa, Patrick Sontheimer reuşise să egaleze în minutul 45+1, în timp ce Thomas Müller deschisese scorul pentru echipa lui Thomas Tuchel în minutul 16.

Pe lângă eliminare, Bayern a rămas şi fără Matthijs de Ligt, care a a părăsit terenul accidentat în minutul 25.