Home » Anchete » VIDEO Șoferiță din Lugoj, prinsă băută la volan: „Băi tâmpitule, eu nu sunt beată, cum să dau peste cineva”

VIDEO Șoferiță din Lugoj, prinsă băută la volan: „Băi tâmpitule, eu nu sunt beată, cum să dau peste cineva”

VIDEO Șoferiță din Lugoj, prinsă băută la volan: „Băi tâmpitule, eu nu sunt beată, cum să dau peste cineva”
sursa foto: captura youtube/Lugoj Info
Ascultă articolul

O femeie din Lugoj s-a urcat băută la volan, iar când a fost prinsă în trafic de polițiști a început să se certe cu aceștia, relatează, lugojinfo care a postat și un video pe contrul de Youtube.

Polițistul  a tras-o pe dreapta pe șoferiță pentru că aceasta nu ar fi acordat prioritate unor pietoni. Când i-au făcut testul pentru alcoolemie, au descopeti că aceasta consumase alcool înainte de a se urca la volan.

- articolul continuă mai jos -

Enervată, șoferița a început să se certe cu polițistul.

„Ce treabă ai tu cât am băut? O bere, da? Și? Băi tâmpitule, eu nu sunt beată, da? Cum să dau peste cineva, tâmpitule, că nu sunt beată! Dacă bei o bere în Germania, ai voie să conduci.”

”Da, dar în România nu!”, i-a răspuns polițistul, care i-a luat și cheia de la mașină.

„Ia întreabă-l pe domnul polițist, câtă alcoolemie am avut? (…) i-a strigat femeia polițistului, extrem de agitată.

Șoferița a rămasă fără permis pentru trei luni, o amendă și s-a ales și cu dosar penal pentru că a condus băută.

Sursa foto, captura

Știri video

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole