VIDEO NBA: Baschetbalist amendat cu 25.000 de dolari pentru că a aruncat…

Sursa foto: Facebook/ Kevin Durant

VIDEO NBA: Baschetbalist amendat cu 25.000 de dolari pentru că a aruncat o minge în tribună

Kevin Durant, baschetbalistul echipei Brooklyn Nets, a fost amendat cu suma de 25.000 de dolari (21.500 de euro), pentru că a aruncat o minge în tribune, informează lequipe.fr, citat de News.ro.

Incidentul a avut loc, vineri, în meciul cu Indiana Pacers, disputat pe teren propriu de Nets şi câştigat cu 105-98.

Cu cinci minute rămase de disputat din al treilea sfert, Durant a fost sancţionat cu un fault. În loc să dea mingea arbitrului, baschetbalistul american a aruncat-o în tribune.

Pentru acest gest, el putea fi eliminat, dar arbitrii l-au iertat. Durant a terminat partida cu 22 de puncte, 11 recuperări şi şapte pase decisive, fiind al doilea jucător al gazdelor din punct de vedere al realizărilor, după James Harden (29-8-8).