Home » Sportz » VIDEO Nasser Al-Attiyah a câştigat Abu Dhabi Desert Challenge cu Dacia Sandriders

VIDEO Nasser Al-Attiyah a câştigat Abu Dhabi Desert Challenge cu Dacia Sandriders

VIDEO Nasser Al-Attiyah a câştigat Abu Dhabi Desert Challenge cu Dacia Sandriders
Dacia Sandriders / Sursa foto: FREDERIC LE FLOC H/DPPI/Shutters / Shutterstock Editorial / Profimedia
Ascultă articolul

Pilotul Nasser Al-Attiyah din Qatar a câştigat Abu Dhabi Desert Challenge cu Dacia Sandriders, după ce s-a impus în ultima etapă dintre Mezeer’ah şi Abu Dhabi, transmite News.ro.

Al-Attiyah i-a depăşit pe brazilianul Lucas Moraes (Toyota) şi americanul Seth Quintero (Toyota).

Celălalt pilot Dacia, Sebastien Loeb, a fost nevoit să abandoneze miercuri, din cauza unor probleme la maşină.

- articolul continuă mai jos -

„Sunt fericit pentru Dacia. Am venit aici să câştigăm, să preluăm conducerea în campionat şi să ne facem lucrurile mai uşoare înainte de următorul eveniment (un alt raliu în Africa de Sud). Am venit cu un atac puternic în această săptămână.

Avem o maşină bună şi o echipă mare şi solidă. Ne pare rău pentru Seb (n.r. – Loeb, care a fost nevoit să abandoneze miercuri), dar sunt fericit să câştig pentru Dacia. Am fost foarte rapizi în ultimele trei zile”, a spus câştigătorul, conform lequipe.fr.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole