VIDEO ”Marinarii” lui Gheorghe Hagi au învins Rapid București, iar Farul Constanța…

sursa foto: Captură video

VIDEO ”Marinarii” lui Gheorghe Hagi au învins Rapid București, iar Farul Constanța termină sezonul regulat din Superligă pe primul loc

Echipa de fotbal Farul Constanța a încheiat sezonul regulat din Superligă pe primul loc, acumulând, după 30 de etape, 63 de puncte.

În ultimul meci, de sâmbătă seară, echipa antrenată de Gheorghe Hagi a învins pe teren propriu cu scorul de 2-1 pe FC Rapid București.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 14, prin Sefer, însă marinarii au reușit să întoarcă scorul prin golurile marcate în minutul 21 de Artean și în minutul 50 de Mazilu.

Astfel, Farul Constanța întră în playoff de pe primul loc. Următoarele două în clasament sunt CFR Cluj și FCSB, cu 60 de puncte, respectiv 54, dar cu un meci în minus pe care urmează să-l dispute.