Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară Cluj-Napoca a început implementarea unui proiect de digitalizare, care se desfășoară în perioada octombrie 2022 – decembrie 2025, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență al României (PNRR), anunță universitatea.
Valoarea totală acordată în cadrul Contractului de finanțare este de 18.147.500 lei, din care valoarea eligibilă din PNRR este în cuantum de 15.250.000 lei, iar 2.897.500 lei reprezintă TVA.
Proiectul include câteva obiective: modernizarea a șapte laboratoare IT cu tehnologie digitală destinată metodelor de predare-învățare; crearea unui Data Center necesar activității de cercetare și dezvoltării competențelor profesionale și digitale ale studenților și cadrelor didactice; crearea a două noi centre de cercetare și a 5 noi laboratoare de cercetare prin achiziționarea de instrumente și echipamente hardware și software; formarea competențelor digitale pentru peste 250 de studenți și cadre didactice.
Citește integral pe economedia.ro