Home » Analize » Un număr de 9.700 de persoane s-au vaccinat în ultimele 24 de ore, dintre care 1.888 cu prima doză

Un număr de 9.700 de persoane s-au vaccinat în ultimele 24 de ore, dintre care 1.888 cu prima doză

Un număr de 9.700 de persoane s-au vaccinat în ultimele 24 de ore, dintre care 1.888 cu prima doză
Foto: Bundesregierung Gaemania
Ascultă articolul

Conform datelor transmise de Comitetul Naţional de Coordonare a Activităţilor privind Vaccinarea împotriva COVID-19, în ultimele 24 de ore au fost vaccinate 9.700 de persoane, dintre care 1888 cu prima doză.

Un număr de 6.868 de persoane au fost vaccinate cu doza a treia / doza de rapel, în cazul vaccinului Johnson & Johnson.

Au fost raportate 231 de reacţii adverse sunt în curs de investigare; nu au fost raportate cazuri severe.

- articolul continuă mai jos -

Foto sus: Bundesregierung Gaemania

Știri video

Comentarii
  • Covacs Arpad

    Foarte bine. Si la noi la Hungaria vaccinam multe oameni. Bine facem la noi aceste injectii. Acum putem sa mergem sa inotam la Balaton cu masca pusa pe fata regulamentar.

  • Cei 1888 care s-au vaccinat cu prima doză, de ce se mai vaccinează acum, când vaccinul a cam expirat ? Pentru certificat ?

    • Având în vedere că nu e nici o lege a certificatului, nu poate fi vorba de asta. Rămâne varianta că s-au convins de beneficiile vaccinului. Toate statisticile și studiile de specialitate le arată, numai dvs considerați că ar fi expirat fără nici o bază.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole