Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Preşedintele american Donald Trump a revocat luni protecţia asigurată de Secret Service pentru copiii fostului preşedinte Joe Biden – Hunter Biden şi Ashley Biden, relatează agenția Reuters, citată de Agerpres.
„Hunter Biden a beneficiat de protecţia Secret Service pentru o perioadă lungă de timp, totul plătit de contribuabilii Statelor Unite”, a scris Trump într-o postare pe Truth Social.
„Vă rugăm să reţineţi că Hunter Biden nu va mai primi protecţia Secret Service, cu efect imediat. De asemenea, Ashley Biden, care are 13 agenţi, va fi scoasă de pe listă”, a adăugat liderul de la Casa Albă.
Anunţul lui Trump a venit la câteva ore după ce un reporter l-a întrebat despre detaliile protecţiei oferite de Secret Service lui Hunter Biden. Preşedintele a spus că nu ştia despre asta, dar că va analiza.