Home » Articole » Tăriceanu: Am votat pentru ca România să fie în grupul țărilor care iau decizii, nu doar să aplice ce spun alții. La referendum nu am votat

Tăriceanu: Am votat pentru ca România să fie în grupul țărilor care iau decizii, nu doar să aplice ce spun alții. La referendum nu am votat

Tăriceanu: Am votat pentru ca România să fie în grupul țărilor care iau decizii, nu doar să aplice ce spun alții. La referendum nu am votat
Ascultă articolul

Președintele ALDE, Călin Popescu Tăriceanu, a declarat duminică, la ieșirea din secția de votare, că a votat pentru ca România să fie tratată de la egal la egal în Uniunea Europeană. El a precizat că nu a votat la referendumul pentru justiție, pe care îl consideră un instrument de măsurare a popularității președintelui Iohannis.

- articolul continuă mai jos -

”Am votat cu convingerea că cei care ne vor reprezenta din partea partidului pe care îl conduc vor merge acolo cu gândul de a apăra interesele României, de a face ca România să fie tratată de la egal la egal, ca România să facă parte din grupul țarilor care iau decizii, nu ca până acum când România doar a aplicat de au zis alții. Pentru referendum nu am votat pentru că pentru măsurarea popularității președintelui sunt modalități mult mai simpole și mai puțin costisitoare, nu trebuie un referendum pentru acest lucru”, a declarat Călin Popescu Tăriceanu.

Citește și: LIVE: PSD, primul test la urne după doi ani și jumătate de politici anti-justiție. Românii votează la europarlamentare și la referendumul declanșat de Iohannis

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole