Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Peste 350 de blocuri din Capitală şi spitalele Matei Balş şi Colentina rămân vineri fără apă caldă şi căldură din cauza unor avarii, anunţă Termoenergetica, furnizarea urmând să fie reluată după ora 18:00 în cele mai multe cazuri, relatează News.ro.
Compania Municipală Termoenergetica Bucureşti (CMTEB) S.A. anunţă că vineri se desfăşoară lucrări pentru remedierea unor avarii apărute pe conductele de termoficare, în mai multe zone din sectoarele 2, 3, 4 şi 5 din Capitală.
Lista blocurilor afectate poate fi consultată AICI
Astfel, vor fi efectuate lucrări pe:
Dispeceratele Companiei Municipale Termoenergetica Bucureşti şi echipele de intervenţie lucrează în regim permanent pentru soluţionarea problemelor apărute în teren. Clienţii au la dispoziţie informaţii prin mesajele preînregistrate la numărul de telefon 031.9442 sau alte detalii la 0800.820.002, precum şi prin aplicaţia Termoalert.
Sursa foto: Pixabay
Intrebat despre aceasta situatie, domnul primar Nic Ușor a raspuns răspicat: Dar ce atata nevoie de apa calda au niste nespălați?