Mediafax
Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Ședința Curții Constituționale de miercuri a fost amânată pentru că președintele instituției, Valer Dorneanu, care a avut Covid, s-a retestat și a iesit în continuare pozitiv, au declarat pentru G4Media surse oficiale.
Astfel, pentru a-i proteja pe angajații instituției, Dorneanu a rămas în izolare post-Covid.
Ședința care trebuia să aibă loc astăzi a fost amânată pentru săptămâna viitoare. (Foto: InquamPhotos / George Călin)
Poate avem noroc sa scapam de 4 pensii speciale.
Ce ghinion și pe Dormeanu, aliatul infractorilor pesedisti.
Tocmai pe final de mandat ( mai are doar trei luni de cecerist) să se îmbolnăvească de covid si poate – doamne ajută – să i se cânte veșnica pomenire.
„Viață lungă
Însănătoșire grabnică
Sănătate de Fier
Multă fericire
Bucurie
Toate cele bune!”
Cum sună? Ia, încercați și voi!
Dar cum, n-a facut imunitate de turma? Nu era vorba ca faci d-aia naturala care e mai buna, daca te imbolnavesti?
Până și covidul a încercat de 2 ori. Ăștia sunt ca gândacii de bucătărie. Wtf?
E ocupat se scobește în măsele
Omicron,
Ce vrei in schimbul….,bani, putere ? Ce-ai zice de un cuibușor de nebunii in Kiseleff10?
Nea Nelu!? Bine, fie, dar nu uita să-l tragi de limbă înainte de …!
Hai covid, hai hai hai, poate scapam de soparla asta cu gusa, macar p-asta sa-l ia si vom avea si fapte bune facute de un virus …
Multumim USL pentru scurtarea perioadei de izolare! Poporul a vrut, poporul a primit!
your sins are catching up with you, ca sa zicem asa! :D; dar rezista bestia!!!
De Zoom/Teams n-a auzit Curtea Romaniei. Nu poti judeca daca nu iti mirosi basinile cu colegii in aceeasi incapere.
Vad multi indivizi pe aici care-l vor crăpat pe asta.
Oricât ar fi de dezgustător personajul, nu este OK sa-i dorești moartea.
Pușcăria pe termen lung ar fi mai nasola decât dat coltul de Covid. Cu tăierea pensiilor speciale pe care le primmeste.
Asta nu va ajunge niciodata la puscarie. Zero şanse.
Dar cu covidul, poate mai e o şansa de dreptate karmică…
Poate crapa
Omul este în concediu medical. Câți bani o fi luând că și medical? O groază.
Și-asa nu prea se rupeau ei cu munca…deciziile curții constituționale se cam lasă așteptate. In ceea ce privește măsurile luate în pandemie , o sa primim un punct de vedere abia la vară când o să se ridice restricțiile.
Unii nu si-au revenit la negativ din Covid nici dupa 37 zile. Trebuie modificata legea lor de functionare. Sunt in stare sa amane o sedinta si daca-l doare burta.
Si ce sperante imi pusesem cand am citit stirea initiala. Credeam ca poate se intampla ceva cu relicva bolsevica.
Da,relicva bolsevica!
Poate te ia covid-ul de tot.
A doua oara e cu noroc
@FlatEarther: zis-a tata despre unul care-i mâncase ficatii (shef la „cadre”, cautati cine erau): „Dumnezeu sa-l ierte, ca Dumnezeu e mare, eu nu sunt mare si nu pot sa-l iert”.
Se pare ca CCR e pe persoana fizica a lui Dorneanu daca se opreste activitatea fiindca Dorneanu nu e .. disponibil.