G4Media.ro

Șase lei și trei tigri de la grădina zoologică din Washington D.C.,…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

16 comentarii

  1. Acum se vaccinează și in timpul bolii???

    • Titlul nu corespunde cu continutul articolului. Deci cel mai probabil nu.

    • daca ai covid, militienii ancheteaza prostul care ti-a facut primele doua doze si care nu si-a primit nici azi banii

      iar tu faci a treia doza, fire-ai al naibii de sosoc nenorocit, nu faci tu discutii pe tema stiintei!

    • Îi vaccinează după câteva luni pe pozitivi și pe restul îi vaccinează acum, logic, dar aveți cap sa nu va ploua in gat și mai mergeți și la vot și sunteți multi.

  2. De unde, cum, de la cine au luat carcalacul ?
    De la îngrijitori? Nu-i vad luand leii in brațe. Din mancare, aer, apa ?
    Sau e poveste frumoasă pentru stimularea Marii Înțepări ?

    • Cand esti spalat pe creier cu oculta mondiala, ajungi sa vezi peste tot asasini. Ai grija sa nu lesini de umbra ta! 🤣🤣🤣

    • Da moțulică. Bolile contagioase respiratorii se transmit in general prin aer. Surprinzator, nu-i asa?

    • cineva a stranutat catre leu, fara sa buna botnita la gura

      daca era in stationare la mai putin de 50 de metri de o scoala, leul ala e ca si mort

    • Nu se stie precis, dar ar trebui sa-ti dea de gandit.
      Daca pana si animalele il iau, si posibil il rrapandesc mai departe, probabilitatea ca orice om de pe planeta – adica tu, creste in ritm rapid.

      Pe persoana fizica, ai probabil sanse (aproximativ):
      95% sa te intalnesti cu un nevaccinat care transmite virusul
      4% sa te intalnesti cu un vaccinat care transmite (mai redusa transmibilitatea, si sunt si mai putini)
      1% cu un animal care trasmite: domestic sau salbatic (foarte rare cazuri).

      Mai departe, nu ar trebui sa fie nici un conflict vaccinati vs. nevaccinati:
      1. sanse sa treci usor peste: maricele, mult mai mari daca esti vaccinat.
      2. sanse sa faci sacrificiu in lupta cu Covidu: mititele, si mai ales la nevaccinati (alegerea lor)
      2.1 sanse sa nu prinzi un loc in spital in cazul 2. – din ce in ce mai mari
      3. sanse sa-l dai mai departe:
      – mai mari la nevacinati, mai ales daca sunt si nemascati.
      – mai mici la vaccinati, mai ales daca sunt si mascati (presupunand ca vaccinatii sunt si mai grijulii cu masca).
      4. imunizare naturala se aplica mai ales la ne-vaccinati, si tine vreo 3-6 luni.

      Deci nici un conflict vaccinati vs. nevaccinati: fiecare se protejeaza mai mult sau mai putin in felul lui, dar tot vor veni toti in contact cu Covidul, in cele din urma, din punct de vedere statistic.

      Poate doar un „conflict de interese” intre ne-mascati „agresivi” care imping covidul in nasul celorlalti. Incluzand aici troleri propagandisti pro-Covid (adica pro „nu exista Covid”), care au plan de 500 morti pe zi pentru o marire de salariu.

  3. „Testam si cainii vagabonzi”- vorba cantecului!

  4. Purecii, păduchii, capusele nu iau covidul? Poate trebuie vaccinate si insectele pt ca sunt vectori de transmitere, nu? Doar pangolinul care- a sărutat testoasa din supa e vinovat?

  5. Stai un pic. Faptul ca virusul circula printre animale distruge complet argumentul ca „din cauza nevaccinatilor apar variante noi și nu scăpăm de pandemie”. Ne pregătim sa vaccinam sau sa ucidem toate animalele planetei?

    • doar sosocii, asta e cea mai periculoasa rasa, daca ii prinde bill gates sa ii cipuiasca pe toti scapam.

  6. Si au stat cumintzi felinele cand le au scormonit in nas si gat?

  7. De cand nurcile au fost infectate….se stia de suficient timp ca animalele fac boala.