
Sălaj: Avertisment al poliţiştilor – crește numărul tinerilor prinși drogați la volan
Poliţiştii din Sălaj avertizează că în ultima perioadă a crescut rapid numărul de cazuri de tineri care conduc maşina sub influenţa drogurilor, transmite Agerpres.
Susține G4Media. Click AICI pentru a redirecționa 3.5% din impozit - online, gratuit și simplu.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
Potrivit datelor centralizate de Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Sălaj, numai în acest an au fost înregistrate 13 asemenea cazuri, două dintre ele în ultimele 24 de ore.
O astfel de faptă a fost constatată joi, în jurul amiezii, pe Drumul Naţional 1G, când poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier au testat un tânăr de 24 de ani, din comuna Almaşu, iar acesta a ieşit pozitiv la substanţe psihoactive.
Cea de-a doua constatare au avut-o poliţiştii Biroului Rutier Zalău, în noaptea de joi spre vineri, când au identificat în trafic, pe Bulevardul Mihai Viteazu din Zalău, un tânăr de 18 ani, din comuna Bobota, care era sub influenţa unor substanţe psihoactive. (sursa foto: Pexels)
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
8 comentarii