Home » Analize » Rusia: Un locuitor din regiunea Tiumen a primit subvenția pentru facturile de utilități – o copeică pe lună

Rusia: Un locuitor din regiunea Tiumen a primit subvenția pentru facturile de utilități – o copeică pe lună

Rusia: Un locuitor din regiunea Tiumen a primit subvenția pentru facturile de utilități - o copeică pe lună
Wikipedia, De la Банк России - http://cbr.ru/bank-notes_coins/coins/, Domeniu public, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4581477
Ascultă articolul

Autoritățile din orașul Ishim, regiunea Tiumen, au alocat o subvenție în valoare de o copeică unui locuitor pentru plata utilităților. Reclamantul, care a dorit să rămână anonim, a publicat o copie a deciziei administrației orașului pe canalul de telegrame Ishim per Podslusheno, scrie publicația 7 × 7, citată de meduza.io.

În răspunsul administrației se spune că autoritățile sunt de acord să îi ramburseze cetățeanului o copeică pe lună din ianuarie până în iunie 2023. În total, șase copeici. O rublă rusească valorează 0,0662 lei.

- articolul continuă mai jos -

Solicitantul a mulțumit administrației pentru „un ajutor atât de ireal”. Potrivit acestuia, el plătește zece mii de ruble pe lună pentru utilități.

Tarifele pentru serviciile de utilități din Rusia au fost din nou majorate la 1 decembrie 2022. Ministerul Dezvoltării Economice a susținut că nivelul maxim de indexare a tarifelor pentru locuințe și servicii comunale pentru populația din țară nu va depăși 9%. Potrivit unui sondaj de opinie publică din decembrie, o treime dintre ruși au remarcat o creștere vizibilă a prețurilor pentru locuințe și servicii comunale.


 

 

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole