G4Media.ro

Romașcanu, Alinei Gorghiu: De unde veți mai lua voi 80 de miliarde,…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

8 comentarii

  1. Ce jale la PNL cu fondurile astea de la UE.
    Erau deja ‘aranjate’ cu diferite dedicatii

    • Mai mare „jale” ca la mafia PRO-USL-PSD unde nu mai sunt „aranjate” cu nici un fel de „dedicație” nu e.

  2. Fondurile vor veni pt ca nu se impiedca UE in niste pitici precum Ungaria, Polonia si Slovenia. Isi imagineaza cineva ca Germania, Franta, Italia, Spania, Olanda si restul tarilor europene puternice vor sta la mana lui Orban ca sa-i santajeze el? Vor gasi ei mecanisme. Si de-ar fi sa faca o noua UE fara Ungaria si Polonia asa cum a propus premierul Olandei, tot vor gasi solutii. Deci fondurile vor veni, dar probabil cu o anumita intarzaiere.

  3. Acuzați reciproce. Este singurul lucru pe care PSDiștii și PNLiștii mai sunt în stare să îl facă. Și cu asta spun tot: niciunul, 3o de ani, nu a făcut nimic pentru noi, cei care i-am ales. Și atunci?

  4. „Maine cand vom prezenta noul program de guvernare”, zice Alina Gorgiu!!

    Aoleu, alt program de guvernare, Alinuto?!
    Ia uite cu cate Programe de guvernare ne-a fericit PNL de 1 AN de cand e la guvernare, evident NU au facut mai NIMIC din cele 2:
    DIGI 24: „Programul de guvernare al Partidului Național Liberal. Ce măsuri propune Guvernul Orban
    24.10.2019.
    Premierul desemnat, Ludovic Orban, le-a prezentat colegilor din Biroul Național documentul pe care îl va depune la Parlament și care conține măsurile pe care le are în vedere în situația în care guvernul său va fi învestit.
    Programul de guvernare are 65 de pagini și printre măsurile principale prevede CORECTAREA Legilor din domeniul Justiției, reconstruirea încrederii cetățenilor în instituțiile publice, profesionalizarea administrației publice, întărirea statului de drept și a democrației, combaterea corupției, creșterea calității educației, îmbunătățirirea serviciilor de sănătate, dezvoltarea economică pe baze sănătoase, menținerea orientării euroatlantice în politica externă și creșterea ratei de absorbție a fondurilor UE.”
    https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/programul-de-guvernare-al-partidului-national-liberal-ce-masuri-propune-guvernul-orban-1205943

    Resul bazaconiilor le gasiti pe Site-ul DIGI 24!

  5. Daca NU v-a ajuns ce-a PROMIS PNL in Programul de guvernare din 24 Octombrie 2019, PNL a venit cu un NOU Program de guvernare in 10 Februarie 2020, dupa motiunea de cenzura depusa de PSD:
    Economica.net, 10 Februarie 2020: „Guvernul propus Orban a venit cu un nou Program de guvernare, PNL 2020 – Document integral.(61 de Pagini)
    Guvernul propus de președintele Klaus Iohannis, care are aceeași componență ca guvernul Orban demis prin moțiune de cenzură săptămâna trecută, a depus la Parlament un Program de guvernare, careconține o serie de actualizări fațăde precedentul Program al guvernului Orban 1.”
    Iată principalele prevederi ale Programului de guvernare PNL 2020 le gasiti in articolul de pe Economica.net:
    https://www.economica.net/guvernul-propus-orban-a-venit-cu-un-nou-program-de-guvernare-document-integral_179700.html

    Promisiuni, promisiuni.. azi, probabil, ca PNL ne va ferici cu NOI promisiuni, povesti insiruite FARA Termene, FARA Responsabili..
    In final, NIMIC pe model PSD!!!

  6. de unde ii lua PSD daca erau ei la butoane

  7. Ia fiti atenti la Romascanu asta de la PSD: „De unde veți mai LUA voi 80 de miliarde, pentru că tot ce promiteți se bazează pe acești bani de la UE …”??!
    Adica, Romascanu jubileaza ca NU mai vin BANII de la UE, ceva de genul: „Na, ca nu mai vin BANII aia multi de la UE, sa vedem ce mai promiteti!”, cam asa jubileaza Romascanu!
    Romascanule, BANII aia multi sunt pentru DEZVOLTAREA Romaniei, pentru a IMBUNATATI Viata Romanilor!
    Sa ne rugam cu TOTII sa vina Banii aia multi si sa FIE FOLOSITI cu cap pentru DEZVOLTAREA Romaniei!
    NU sunt pentru a se umfla in pene nici PNL, nici PSD, nici un politruc!
    Asa faceti de 30 de ani: va umflati in pene cu „marete realizari”, desi NU ati lasat nimic in urma! NIMIC!!!
    Rusine!