G4Media.ro

Reprezentanţii USR se retrag din grupul parlamentar de prietenie cu Federatia Rusă…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

21 comentarii

  1. Grup de prietenie, hai?Ma mir, ca doar sunteti cu Beria in suflet si discurs! Cred ca a durut rau decizia!

  2. Pfoaa, ce umilință le dă USR, mai trebuie să le dea cu trotinetele în cap.

    • intradevar, trebuia sa lanseze o armata de USL-isti si AUR-de-la-rusi in Ucraina , ca sa fii multumit

  3. In primul rand, de ce era USR in asemenea grup?

    • @Jhonel.
      Pana acum o saptamana relatiile parlamentare Romania -Rusia erau normale. Din grupul respectiv fac parte deputati si senatori din toate grupurile parlamentare. Ce e greu de inteles?

    • Pentru ca toate partidele aveau reprezentanti in grupul asta, proportional cu numarul total de mandate.
      Pe timp de pace nu reprezenta mare lucru ca parlamentarii si-au mai tras inca o comisie sau grupuleț.

  4. Ca si in cazul institutiilor publice pe mine lipsa dialogului real ma înspăimânta! Acceptul tacit ca merge si asa.
    Puteau sa se retragă motivând ca în grupul lor nu se mai dialogheaza. O parte e aflata doar in tăcere.
    Deci… sec, da?

  5. Uitati-va ce nume de roman are ala de AUR : Volosatîi Boris. No Comment !

    • Esti ultimul care afla ca daca ai bani și timp oricine isi cumpară un loc? Nici nu conteaza numele, suntem frați

  6. Presedinte Margarit Mitica aka Ciasuri….davai cias :))))))))))))))))))

  7. Foarte bine USR, super cool. Nu de aceasi parere sunt si thembelii de serviciu motz de pe koiotz si fake Melania zis chizdalia un travestitt care fura nick-uri inclusiv pe al meu . Niste tembelli

  8. Măi USR-iștilor, de când și cum ați putut crede voi că există prietenie cu rușii ? De PSD și AUR nu zic nimic, Rusia e mama lor naturală dar voi ?

    • @vasile.
      Nici tu nu intelegi? Este un grup parlamentar din care fac parte toate partidele reprezentate in parlament, ca asa e normal.

    • Ce era așa de normal Sinceritatea Voastră? Rusia era, acum o săptămînă, același imperiu, aceeași autocrație mizerabilă condusă de același tică los Putin.
      Cum găsiți voi, fanii, justificari pentru orice cre tinism.

  9. Acest „grup de prietenie” ar trebui desfiintat. USR a furat startul. 🙂
    Inca nu aud nimic dinspre adeptii „Cancel Culture”. Daca tot daraman statui si ardem carti de autori si generali occidentali, n-ar fi cazul sa stergem amprenta rusiei din cultura, sport, toponimie, educatie etc.?
    Pe modelul demascarii agentilor straini (legea din rusia), n-ar fi bine ca SRI sa publice o lista a persoanelor si organizatiilor filoruse si/sau finantate de rusia, din Romania. N-ar fi util?

    • bati campii si amesteci lucrurile si faci o ciorba cu de toate

    • @Andrei
      Poate, dar ii bat cu gratie. 🙂
      Ce anume te-a deranjat, din ciorba mea? Esti rus, esti userist sau esti pe lista? 🙂

  10. 2. Vicepreşedinte Volosatîi Boris deputat AUR. Un roman get-beget!

    • In Grupul de Prietenie cu Rusia e un singur membru AUR???😂😂😂
      Asta e cea mai buna glumă, păi restul, sunt acolo dar nu sunt simpatizanți???😂😂😂😂

  11. Simion si sosoaca protesteaza, ei declara prietenie vesnica tovarasilor!

  12. Avortonii USR pozează în oameni verticali cu atitudine civică … Daca erau smecheri refuzau să se mai încălzească cu gazul rusesc și propuneau pușcăria pentru „trădătorul” Dumitru Prunariu. Penibili sunt ratații…