Real Madrid s-a calificat în finala Champions League, după o revenire spectaculoasă…

sursa foto: Facebook/ Real Madrid

Real Madrid s-a calificat în finala Champions League, după o revenire spectaculoasă în ultimele minute ale partidei cu Manchester City/ Madrilenii joacă finala cu Liverpool

Formaţia Real Madrid s-a calificat, miercuri seară, în finala Ligii Campionilor, trecând în semifinală de Manchester City, deşi pierduse meciul tur din deplasare cu scorul de 3-4 şi a fost condusă în retur, acasă, cu 1-0. La Madrid, scorul a fost 3-1 pentru gazde, după prelungiri, transmite News.ro.

Manchester City a deschis scorul în minutul 73, prin Mahrez.

Pentru City au marcat Rodrygo ’90, ‘90+1 şi Benzema ’95 (penalti).

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Italia, cu Daniele Orsato la centru.

În cealaltă semifinală, Liverpool a trecut de Villarreal, scor 2-0 în tur şi scor 3-2 în retur.

Finala dintre Liverpool şi Real Madrid se va disputa în data de 28 mai, pe Stade de France.