PSG şi Bayern Munchen, primele echipe calificate în sferturile Champion League /…

Sursa foto: Facebook UEFA Champions League

PSG şi Bayern Munchen, primele echipe calificate în sferturile Champion League / Bavarezii au revenit de la 0-1 în tur cu Lazio

Formaţiile Paris Saint-Germain şi Bayern Munchen s-au calificat, marţi seară, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, trecând în optimi de Real Sociedad, respectiv de Lazio Roma, transmite News.ro.

PSG a învins în deplasare Real Sociedad, scor 2-1, după ce în tur s-a impus cu 2-0. Au marcat Mbape ’15, ’56 pentru Paris Saint-Germain şi Merino ’89 pentru Real Sociedad.

La Munchen, Bayern a învins cu 3-0 Lazio Roma, prin golurile marcate de Kane ’39, ’66 şi Muller ‘45+2. În tur, a fost 1-0 pentru Lazio.

Miercuri, au loc în optimi meciurile Real Madrid – Leipzig, scor 1-0 în tur, şi Manchester City – FC Copenhaga, 3-1 în tur.

La 12 martie se vor disputa partidele Arsenal – FC Porto (0-1 în tur) şi FC Barcelona – Napoli (1-1 în tur), iar la 13 martie sunt programate confruntările Atletico Madrid – Inter (0-1 în tur) şi Borussia Dortmund – PSV (1-1 în tur).