Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Avalanşă de promisiuni pentru profesorii din sistemul public de învăţământ, într-un proiect semnat de mai mulţi senatori şi deputaţi PSD şi neafiliaţi, publicat în plină campanie electorală pentru alegerile prezidenţiale pe pagina Camerei Deputaţilor.
Proiectul prevede o indemnizaţie de pensionare de 6 salarii medii brute pentru profesorii care se pensionează. Condiţia este să aibă minimum 30 de ani vechime în sistem.
Bani sunt promişi şi pentru profesorii în activitate, dar sume mult mai mici – câte două salarii minime brute pe an, pentru “dezvoltarea personală”.
Citeşte articolul integral pe Edupedu.ro
FOTO: pixabay.com
PSD chiar vrea sa distruga tot ce n-a distrus inca.
Pamflet
Cei care umbla cu asemenea prostii trebuie arestati si condamnati pentru tentativa de inselatorie si subminarea economiei nationale
Asta trebuia sa se faca de mult, dar cine s-o faca?
Bataie de joc!
La Romavia se dau 60 de salarii la pensionare, pensie de mii de euro, reangajare in sistemul de stat si inscrierea in CA-uri.
Bai, liniste, ce dracu! 6300, e calculata dom-le, nu e aruncata asa, din strafundurile intunecate ale vreunui creier de psd-ist. Nu, nu.
Stau totusi si ma intreb, 6950 n-ar fi mai bine? Sau si mai bine, 9999.
Oare tov cumulard Sokol a venit cu ideea ?