Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Vremea va fi frumoasă până la mijlocul lunii octombrie, cu temperaturi mai ridicate decât cele normale și ploi puține mai ales în prima săptămână a intervalului, potrivit prognozei Administrației Naționale de Meteorologie.
În săptămâna care a început astăzi, temperaturilor vor fi mai ridicate decât cele specifice acestei perioade (12-18 grade), la nivelul întregii țări. Cel mai cald va fi regiunile vestice. Va ploua puțin în toată țara, dar mai ales în zonele montane, potrivit meteorologilor.
Sfârșitul lunii septembrie va fi cu temperaturi apropiate de cele normale pentru acest interval (10-16 grade), la nivelul întregii țări, posibil ușor mai coborâte în centru și nord. Și cantitățile de precipitații vor fi în general apropiate de cele normale, în toată țara.
Luna octombrie va veni cu valori normale ale temperaturii aerului (10-14) și ale cantităților de precipitații.
În a doua săptămână din octombrie, temperaturilor se vor situa tot în jurul valorilor normale (8-12 grade), iar ploile estimate pentru această perioadă vor fi în general apropiate de cele normale pentru acest interval în regiunile sud-estice, iar în rest vor fi în general deficitare.
Sursa foto: Pixabay
Pana la urma cine hotaraste la un Advertorial daca se poate comenta liber sau trebuie sa acceptam tot ce ni se livreaza pentru ca nu exista sectiunea „Adaugă un comentariu”?
e ultimul comentariu pe care il scriu
sa razi , ca e de ras 🙂
stiam ca o terminasem cu viata , cancer la plamani
Natura iti arata viitorul
navigam in deriva prin lume , marginal
si intr-o zi ai aparut TU
prima reactie m-a pufnit rasul 🙂
eram cam suparat , de atunci zambesc cand ma gandesc la tine 🙂
s-a mai intamplat ceva
mi se accelereaza bataile inimii cand ma gandesc la TINE
e ceva bio-chimic in corpul meu
ma , razi , da ? ca e de ras. 🙂
incerc de atata timp sa te pacalesc
nu prea reusesc 🙂
ma , razi , da ? ca e de ras. 🙂
M-am indragostit de tine , la prima vedere. 🙂
Posibil sa avem drumuri diferite.
Sa razi de mine 🙂
Cand o sa-ti amintesti 🙂
🙂