Home » Orașul meu » Cluj » Primarul Clujului Emil Boc anunță că Guvernul va aloca în decembrie „o sumă minimă” pentru exproprierile prevăzute la Centura Metropolitană

Primarul Clujului Emil Boc anunță că Guvernul va aloca în decembrie „o sumă minimă” pentru exproprierile prevăzute la Centura Metropolitană

1386
Primarul Clujului Emil Boc anunță că Guvernul va aloca în decembrie „o sumă minimă” pentru exproprierile prevăzute la Centura Metropolitană
sursa foto: Asociatie Pro Infrastructura
Ascultă articolul

Chestionat asupra stadiului tronsonului II al Centurii Metropolitane, primarul Emil Boc a anunțat la ședința Consiliului Local din 4 decembrie că urmează ca Primăria să primească o sumă de la Guvern pentru exproprieri, după ce s-a solicitat acest lucru, informează ActualdeCluj.ro. Încă din vară oficialul clujean a anunțat că se va lucra etapizat având în vedere costul enorm al exproprierilor pentru proiect, respectiv 1 miliard de lei.

- articolul continuă mai jos -
ActualdeCluj.ro

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.