Home » Articole » Doina Gradea, fosta șefă a TVR, intră în partidul lui Dan Voiculescu – Pagina de Media

Doina Gradea, fosta șefă a TVR, intră în partidul lui Dan Voiculescu – Pagina de Media

Doina Gradea, fosta șefă a TVR, intră în partidul lui Dan Voiculescu - Pagina de Media
Foto: Doina Gradea. Sursa: Inquam Photos/ George Călin
Ascultă articolul

Doina Gradea s-a alăturat Partidului Umanist Social Liberal, fondat de mogulul media Dan Voiculescu şi ar putea avea o funcţiie de conducere, scrie Pagina de Media, care citează Gândul.

Gradea a fost șefa TVR în perioada Liviu Dragnea, într-un mandat presărat cu controverse legate atât de politica editorială, cât și de modul în care au fost cheltuiți banii publici.

- articolul continuă mai jos -

Anterior, Gradea a fosta asistenta a lui Adrian Sârbu la Pro TV și șefă la Pro TV International.

Dan Voiculescu, fondatorul Antenei 1 și Antenei 3, a făcut închisoare pentru corupție după o condamnare definitivă într-un dosar instrumentat de DNA. El este și fondatorul unui partid.

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole