
Nicușor Dan, despre ”cea mai mare problemă din Justiție”: Nu avem o Inspecție Judiciară care să îi ancheteze pe magistrații despre care toată lumea știe că trântesc dosare și fac prostii
Nicușor Dan, care susține că va candida la alegerile prezidențiale din 4 mai, a declarat, joi seară, la Antena 3, într-un tur de întrebări de două ore, că cea mai mare problemă din sistemul judiciar românesc este faptul că ”nu avem o Inspecție Judiciară care să îi ancheteze pe magistrații despre care toată lumea știe că trântesc dosare și fac prostii”.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
Declarația a fost făcută ca răspuns la întrebarea moderatorului Mihai Gâdea, în contextul în care se discuta despre cele mai importante probleme din Justiție. Primarul Capitalei a fost invitat joi seară în calitate de candidat la alegerile prezidențiale din luna mai, după ce primul tur a fost anulat de Curtea Constituțională.
Dan o va contracandida din postura de independent, cel puțin din informațiile din acest moment, pe Elena Lasconi, șefa USR, partidul fondat de Nicușor Dan și din care a plecat în 2017.
Acesta va avea o întâlnire cu Elena Lasconi miercuri, conform declarațiilor acesteia. Citește detalii aici.
știre în curs de actualizare
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
7 comentarii