
Nazare, după remaniere: Am considerat înțelept ca în această perioadă să-mi mențin neutralitatea politică
”Am considerat înțelept ca în această perioadă să-mi mențin neutralitatea politică, prin prisma poziției de ministru al Finanțelor”, a declarat joi ministrul remaniat al Finanțelor Publice, Alexandru Nazare, pentru jurnalistul Radu Tudor.
Susține G4Media. Click AICI pentru a redirecționa 3.5% din impozit - online, gratuit și simplu.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
“I-am spus premierului că mi-am făcut treaba, că am rezultate vizibile, apreciate chiar de el de multe ori, reflectate în evaluările instituțiilor internaționale. I-am spus premierului că stăm bine cu execuția bugetară și că nu am motive întemeiate să-mi înaintez o demisie”, a mai spus ministrul demis.
Declarațiile acestuia vin după ce premierul Florin Cîțu a anunțat joi că l-a revocat din funcție pe Nazare pe motiv că ar exista proiecte întârziate la Ministerul Finanțelor pentru atragerea de fonduri europene și pe combaterea evaziunii fiscale. Cîțu a mai spus că el va fi ministru interimar al Finanțelor.
sursa foto: Inquam Photos/ Octav Ganea
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
7 comentarii