G4Media.ro

Ministrul Culturii, somat să retragă proiectul de ordonanță pentru modificarea legii protejării…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

7 comentarii

  1. Io te la ei! Da lăsați bre oamenii în pace.Pai ei primesc șpăgi de sute de mii și voi nu ii lăsați sa modifice legi? Oameni rai!

  2. Ministrul Culturii ii apara pe cei care distrug cultura, asa cum ministrul Mediului ii apara pe cei care distrug mediul (hoti de lemne, braconieri etc). Nimic nou!

  3. Ministerul culturii lupta pentru distrugerea moștenirii culturale. Aceasta ordonanța este inacceptabila! Rușine!

  4. Proiect de ordonanța cu dedicație pt mafia imobiliară… Cam așa se rezumă guvernarea țării de 30 ani :legi și ordonanțe pt facilitarea furtului și scaparea hoților,., absolut incredibil mai ceva ca o țară bananiera

  5. Poate lumea ii tine minte pe astia din peneleu, mai ales electoratul lor , dar ma înșel..

  6. E clar,cu initiativa asta,nea’ministru e sigur in echipa”castigatoare”,doar cutu i-a reprosat lui Nicusor Dan ca nu e liberal…de-al sau!Daca cutu tace-si tace!-e clar,ministru’lu’peste e in echipa „castigatoare”…plina de impostori ce se dau liberali,ca el si ca pastorul penticostal Robert Sighiartau,din familie de smecheri cu averi din banul public,ajuns secretar general si care nu si-a declarat o vila de 300000 de euro-aflata langa sediul Realitatea-si un Volvo ultimul model! Ca doar nu lupta ei pentru un oscior marunt cu Orban,nu?

  7. Stimati cititori, daca va revolta acest proiect de ordonanta aflat acum in dezbatere publica, cel mai bine este sa trimiteti un e-mail la adresa registraturii Ministerului Culturii ( [email protected] ) si la cabinetul ministrului ( [email protected] ) prin care sa va exprimati dezacordul si sa cereti retragerea acestuia. Pentru a fi valabila si pentru a primi raspuns, e bine sa specificati CNP-ul si, eventual adresa de domiciliu. Nu dureaza mai mult de 5 minute.
    Consultarea publicului reprezinta o prevedere legala, iar cetatenii pot exercita dreptul de a-si exprima opinia (acord/dezacord) in perioada cat timp proiectul de lege se afla in dezbatere publica.
    Aceasta inseamna cetatenia activa si nimeni nu trebuie sa-si desconsidere puterea de a impiedica producerea unui rau.
    Trebuie sa ne aparam tara de impostura si coruptibilitatea functionarilor, caci printre ei sunt si oameni de buna credinta si ei trebuie sa stie ca nu sunt singuri.