Home » Articole » Ministrul Apărării: Un spital militar în zona Ghencea, proiect aflat în dezbaterea MApN/ Am identificat suprafața de teren

Ministrul Apărării: Un spital militar în zona Ghencea, proiect aflat în dezbaterea MApN/ Am identificat suprafața de teren

Ministrul Apărării: Un spital militar în zona Ghencea, proiect aflat în dezbaterea MApN/ Am identificat suprafața de teren
Sursa foto: MApN
Ascultă articolul

Ministerul Apărării Naţionale are în dezbatere un proiect privind realizarea unui spital militar în zona Ghencea, a anunţat, joi, ministrul Nicolae Ciucă.

„Este vorba despre un proiect pe care îl avem în dezbatere la nivelul Ministerului Apărării Naţionale şi toate aceste elemente vor urma să se concretizeze. Cert este că am identificat suprafaţa de teren unde va urma să fie construit şi s-a intrat în procesul tehnic de planificare a acestei noi facilităţi în zona Ghencea”, a spus Ciucă, la Palatul Parlamentului.

- articolul continuă mai jos -

Întrebat ce capacitate va avea acest spital militar, el a precizat că urmează să se stabilească în cadrul procesului de proiectare.

Știri video

Comentarii
  • Vasile Trandafir

    Corect !
    Un singur spital militar pentru armata, milițieni si securisti!
    Cele care sunt funcționale acum Gen Gerota etc, sa fie transferate la Ministerul Sănătății!
    Apropo, de Militianul care a infectat tot spitalul Gerota si Primaria&amante, se mai stie ceva?

  • DE CE ÎN DEZBATERE MAN????? DE CE? Că ei doar toacă! S-au înmulțit extraordinar specialii și le mai trebuie spitale!????
    În loc să le desființăm noi le înmulțim!?

  • Fosta UM 01210. Strada Antiaeriana.
    E o suprafață enorma acolo.
    Fostul regiment 1 mecanizat + batalionul de transmisiuni + batalionul de cercetare , + comandamentul armatei I. Așa pina in spatele stadionului Steaua ( era poligon de antrenament pentru unitățile menționate) . Tot adunat face cît un loc de un cartier întreg . Nu doar de spital ( fie el și militar)

    • Andrei-Mihai

      @stefan60, poate vrei sa spui UM 02210… sau poate gresesc eu..

  • Regimentul 1 mecanizat a fost UM 01210. Cel puțin pină in 1990.
    Acum nu am habar daca mai exista .

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole