Meci spectaculos cu șapte goluri pe stadionul Ion Oblemenco: Farul Constanța pierde…

sursa foto: Facebook/ Universitatea Craiova

Meci spectaculos cu șapte goluri pe stadionul Ion Oblemenco: Farul Constanța pierde primul meci în Superligă după ce a condus cu 3-1 la pauză

Deşi s-a aflat la conducere la pauză, Farul Constanţa a înregistrat, luni, primul eşec în actuala ediţie a Superligii, fiind învinsă, într-un meci din etapa a IX-a, de Universitatea Craiova, scor 4-3 (2-3), transmite News.ro.

Pentru Universitatea Craiova au marcat Markovici (26, 66), Ivan (44) şi Nistor (71), iar pentru Farul au punctat Morar (2) şi Torje (33 şi 41).

Universitatea Craiova: Lazar – Martic (Mateiu ’31), Găman, Mitrea – Vătăjelu, Al. Creţu (Nistor ’67) , Screciu, Bancu – Vînă (Cîmpanu ’67) – Markovic (Căpăţână ’82), A. Ivan. Antrenor: Mirel Rădoi

Farul: Aioani – Sîrbu, Larie, M. Popescu, Kiki – Artean, T. Băluţă (Borza ’67), Grameni (Sali ’80)- Torje (Andronache ’60), Vl. Morar (Munteanu ’60), Pitu (Doukoure ’60). Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Găman ’28, Bancu ’58, Nistor ’90+2, Lazar ’90+3 / Popescu ’70

Meciul a fost arbitrat de Adrian Cojocaru.

FC Argeş – FC Hermannstadt 0-1

Partida FCSB – CFR Cluj se dispută la 15 septembrie.

În clasament, lider este Rapid, cu 21 de puncte, urmată de Farul, cu 18 puncte, şi de Petrolul, cu 17 puncte. FC Hermannstadt este pe 4, cu 16 puncte, iar Universitatea Craiova pe 5, cu 14 puncte.