Meci cu șase goluri la Iași: Poli face 3-3 cu CFR Cluj,…

sursa foto: CFR CLuj

Meci cu șase goluri la Iași: Poli face 3-3 cu CFR Cluj, după ce ieșenii au condus cu 2-0 în minutul 22

Echipa Poli Iaşi a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-3, cu formaţia CFR Cluj, în etapa a 16-a din Superligă. Ieşenii au condus cu 2-0 în minutul 22, clujenii au revenit şi au avut 3-2 la pauză, transmite News.ro.

Ieşenii au început tare meciul de pe teren propriu cu echipa clujeană, iar Harrison a deschis scorul în minutul 11, din pasa lui Ispas. În minutul 22, Katanec a finalizat pentru un 2-0 neaşteptat şi clujenii au avut o reacţie extraordinară.

Avounou a redus din diferenţă în minutul 27, apoi Ajeti a înscris cu un şut din careu, în minutul 39, egalând.

Oaspeţii au avut o bară, în minutul 41, dar au reuşit să treacă în avantaj cu golul din minutul 44, când a marcat Otele.

Intraţi cu avantaj la pauză, clujenii au fost egalaţi în minutul 62, când Harrison a reuşit dubla şi a făcut 3-3.

Bîrligea a înscris şi el în minutul 69, dar golul a fost anulat pentru poziţia de ofsaid a autorului golului şi clujenii au căzut psihic, fiind dominaţi pe final, dar rezultatul meciului a fost 3-3.

CFR are 31 de puncte şi a devenit lider în clasament, la egalitate cu FCSB. Poli Iaşi are 18 puncte şi ocupă poziţia a 10-a.