Jocurile Olimpice: Locurile 48 şi 50 la sărituri cu schiurile, obținute de…

Sursa Foto: Facebook / Comitetul Olimpic si Sportiv Roman

Jocurile Olimpice: Locurile 48 şi 50 la sărituri cu schiurile, obținute de Daniel Cacina şi Andrei Feldorean

Sportivul Daniel Cacina (foto) a ocupat locul 48, iar Andrei Feldorean s-a clasat pe poziţia 50, duminică, în proba de trambulină normală din cadrul concursului de sărituri cu schiurile de la Jocurile Olimpice de iarnă de la Beijing, anunță News.ro.

Cei doi nu s-au calificat în runda finală.

Pe podimului probei au urcat japonezul Ryoyu Kobayashi, austriacul Manuel Fettner şi polonezul Dawid Kubacki.

Tot duminică, Valentin Creţu a încheiat pe locul 29 competiţia de sanie individual, iar Paul Pepene a terminat pe 28 la skiatlon.